Formowanie odlewów maszynowo

Formowanie odlewów maszynowo

W naszej ofercie znajduje się usługa formowania maszynowego wykorzystywanego przede wszystkim w produkcji masowej przy zamawianiu całej serii odlewów.

Stosuje się je wtedy, kiedy ręczny proces staje się zbyt kosztowny lub pochłania zbyt wiele czasu. Posiadamy nowoczesne maszyny formierskie (prasujące, wstrząsarki, narzucarki, impulsowe i specjalistyczne), w których wykonujemy zamawiane modele. Ich zadanie polega głównie na zagęszczaniu masy oraz wydobywaniu modelu z formy. Dzięki temu osiągamy bardzo dokładne odwzorowanie kształtów odlewów. Proces ten jest bardzo efektywny i umożliwia osiąganie znacznych oszczędności. Ponadto nasi wykwalifikowani pracownicy dobierają materiały w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszą wydajność i maksymalnie zoptymalizować formowanie maszynowe poprzez mniejsze zużycie surowców.

Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość naszych procesów produkcyjnych. Przeprowadzamy próby wytrzymałościowe i na życzenie wystawiamy atesty. Pełna kontrola nad całym procesem pozwala nam uzyskiwać powtarzalne rezultaty i dać klientom gwarancję, że usługa formowania maszynowego spełnia rygorystyczne standardy. W maszynach formierskich formuje się modele metalowe, które są w stanie wytrzymać do 150 000 zaformowań w przypadku produkcji wielkoseryjnej. Są one przytwierdzane do specjalnej płyty, wraz z którą tworzą tzw. płytę modelową. W procesie formowania wykorzystuje się płyty jednostronne, dwustronne lub rewersyjne w zależności wymagań.

Biuro TechniCast

ul. Cała 2A
Piotrków Trybunalski
NIP: 771-115-85-90

Zakład produkcyjny

ul. W. Polskiego 108/112,
Piotrków Trybunalski

Kontakt

technicast@o2.pl
tel. +48 44 648 49 60
kom. +48 885 915 455